Pozor na myši a potkany!

 

Podzim je tady a myši, potkani si hledají svoje skrýše, kde by bezpečně, v teplíčku a s velkou zásobou potravin přezimovali.

A právě do jejich „hledáčků“ pro jejich úkryty často spadají chaty, sklepy, kůlny, kurníky, dřevníky, zimní zahrady nebo bohužel také i byty nebo kanceláře. Hlodavci přenášejí choroby, nechávají za sebou své výtrusy, mohou ničit zařízení a nechávají za sebou také okousané potraviny. Navíc, pokud se rozmnoží a bude se jim u vás líbit, je pak velmi těžké se jich zbavit.

mys-domaci.jpg potkan-square.jpg

Jak na ně:

  1. Mechanické pasti a pastičky - Volit si můžete mezi „klasickými“ dřevěnými pastmi s natažením pružinky nebo také inovativní plastové pasti, které se vyznačují jednoduchým nastražením. Plastovou past můžete kdykoliv omýt, vydesinfikovat a znovu použít.
  2. Požerové návnady - Ty se vyskytují v několika různých formulacích. Jedná se o tradiční zrní nebo granule.
  3. Kočka domácí

 

Na co nezapomenout?

 

Ochranné rukavice.

Používání ochranných rukavic má dvojí účinek. Naše ochrana před chemickými látkami (v případě požerových návnad) a také z důvodu, aby hlodavci na pasti nebo návnadě necítili lidský pach. Zejména, potkani jsou na něj velmi citliví a takovým předmětům se pak vyhýbají.

Vhodné místo pro past nebo návnadu.

Návnady umisťujeme do míst, kde se hlodavci vyskytují, ale takovým způsobem, aby byly co nejméně dostupné domácím zvířatům nebo dětem (např. umístění za skříně, bedny, pod palety apod.).

Doplňování návnad nebo opětovné nastražení pastí.

Umístěné návnady a nástrahy průběžně kontrolujeme. Po chycení past znovu nastražte nebo doplňte požerové návnady.

 

-> ZPĚT