Jak přesazovat pokojové rostliny

Všechny pokojovky koncem jara přesaďte. Jakmile rostlinu z půdy vyndáte, zkontrolujte objem jejích kořenů. Vyplňují úplně celý květináč? Nahraďte ho větším! Menším rostlinkám dopřejte přibližně o tři, těm větším alespoň o pět centimetrů více prostoru. Pokud se kořeny do květináče bez problémů vejdou a mají kolem sebe i nějaký ten prostor navíc, stačí jim vyměnit substrát a nechat je v původní nádobě.

Při přesazování si dejte pozor, abyste nezničili kořeny a vybrali správný substrát. Každá rostlina má vlastní požadavky a různé substráty obsahují odlišné množství hnojiva. Vše je uvedené na obalu a dokud obsažené hnojivo působí, rostliny už dále nepřihnojujte.

images (1).jpg images.jpg

 

Správné hnojení je základ

Přihnojování dodává rostlinám všechny potřebné živiny pro růst a energii pro vegetační klid na další zimu. Bez dostatku živin dochází k podvyživení, větší náchylnosti na choroby, pomalejšímu růstu a tvorbě menších listů. Pozor si dejte i na přehnojení, při kterém dochází ke spálení kořenů. Před hnojením si proto pořádně prostudujte návod a dodržujte pokyny týkající se množství hnojiva a jeho frekvence.

images (2).jpg stažený soubor.jpg images (3).jpg IMG_2536.JPG

 

<--ZPĚT